Ohlédnutí za Víkendem s panenkami, aneb jak to všechno dopadlo

Ve dnech 21.-22.8.2021 proběhl v Rokycanech víkend pro všechny milovníky nejen starožitných panenek. Byl to víkend plný milých setkání s lidmi, kteří si v duši uchovali kousek dítěte. Přišli nás podpořit přátelé a kamarádi z řad panenkářů, dorazilo několik pracovníků přímo z Hamira, včetně poslední ředitelky. Někteří návštěvníci přinesli svoje podklady, se kterými se chtěli pochlubit, případně poprosit o jejich určení v panenkové poradně. Od několika z nich jsme dokonce dostali i dárky do našich sbírek.

Děti byly úžasné, společně jsme si prohlíželi panenky a plyšáky z dětství jejich maminek a babiček a rozhodně nebylo výjimkou, že se zde návštěvníci zdrželi hodinu i více. K vidění byly historické i retro panenky, kočárky, hračky, medvídci, nábytek a další nezbytné vybavení. Na příchozí čekala rovněž bohatá tombola, upomínkové předměty a někteří z návštěvníků si také odnesli svoji první panenku do sbírky.

Akci navštívili i zástupci města Rokycany, se kterými jsme společně plánovali budoucí spolupráci ohledně mapování a medializace odkazu společnosti Hamiro. Přímo na místě jsme pak poskytli rozhovor zástupcům tisku, kteří připravili pro vydání reportáž z akce. Určitě by se o akci dalo napsat mnoho, ale více určitě prozradí fotky z akce.

FB: Milovníci panenek, z.s.
www.milovnicipanenek.cz